کاهش نویز

بهترین کلینیک سمعک جایی است که بتواند با انجام تست های شنوایی متعدد، شنوایی ما را ضمانت کند. اگر سمعک نتواند مشکل شنوایی شما را بر طرف کند، دیگر هیچ چیز دیگری برای شما کمک کننده نخواهد بود. نوع سمعکی که مورد نیاز شماست باید توسط متخصص تعیین شود، اما تست های مختلفی که برای مشتریان در بهترین کلینیک سمعک نجام می شود باید بتواند نیاز های منحصر به فرد هر شخص از شنوایی را برطرف کند. تفاوت در نحوه انجام تست های شنوایی می تواند جزئیات اشکالات کم شنوایی را برای بیمار و متخصص شفاف تر می کند.

بدیهی است که وجود نویز زمینه،وضوح گفتار را کاهش خواهد داد و هرچقدر سطح این سرو صدا یا نویز بیشتر باشد، به وضوح گفتار بیشتر آسیب می رسد. ما قادر هستیم که در سطح متوسط از نویز محیط گفتار را درک کنیم زیرا گفتار دارای حشو بالایی است؛بنابراین اگر حتی بخشی از آن نیز توسط نویز زمینه پوشانده شود،باقی بخش های گفتار برای درک آن کافی هستند.اما این حشو برای افرادی که کم شنوایی دارند پایین است زیرا آن بخش گفتار شنیده نمی شود و یا بسیار دچار اعوجاج شده است. در نتیجه می توان گفت که افراد کم شنوا بیشتر از افراد نرمال در درک گفتار در حضور نویز مشکل دارند.

سمعک ها دارای پردازش هایی برای کاهش اثر نویز هستند. خرید سمعک در تهران بهتر است تحت نظر پزشک باشد و برای این که بدانید چه نوع سمعکی را باید برای بهتر شنیدن استفاده کنید، حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. شرکت ها و مراجع مهندسی پزشکی، همواره به دنبال تولید و ثبت سمعک های جدیدتر و بهبود یافته تری برای کاربران استفاده کننده از سمعک هستند، سمعک با تقویت صدا برای شنونده، منجر به بهبود شنوایی او می شود. سمعک از ۳ بخش میکروفون، تقویت کننده و رسیور تشکیل شده است. سمعک می تواند با باتری کار کند یا شارژی باشد؛ طول عمر باتری های مورد استفاده در سمعک ها، به اندازه باتری و تکنولوژی آن سمعک وابسته است.

پیشرفت های اخیر در سمعک های دیجیتال امکانات جدیدی را برای کاهش نویز به ارمغان آورده اند. ابتدا لازم است اشاره شود که منظور از نویز، سیگنال های ناخواسته ای است که در سیگنال های مطلوب اختلال ایجاد می کنند. منظور ما از سیگنال مطلوب،گفتار است و سه نوع نویز وجود دارد که می توانند به وضوح گفتار لطمه وارد کنند:

۱-نویز های تصادفی که طیف شدت-فرکانسی مشابه به گفتار دارند.

۲-گوینده ثانویه ی مداخله گر. این اختلال می تواند توسط صداهای گفتاری دیگر که شدت یکسانی با گفتار مطلوب دارند، به وجود آید و ویژگی های فیزیکی آن ها مشابه نویز های تصادفی و طیف شدت –فرکانسی مشابه گفتار دارند.

۳-بازآوایی قابل توجه در محیط. باز آوایی در نتیجه انعکاس صدا از دیوار ها،کف، سطح میزها و سایر سطوح سخت ایجاد می شود. برخی بازآوایی ها در تقویت سیگنال های گفتاری کمک می کنند اما مقدار زیادی از بازآوایی ها باعث کاهش وضوح گفتار و کیفیت کلی صوت می شوند؛ مخصوصا اگر نویز های نوع دیگری نیز در محیط وجود داشته باشد.

تشخیص این که شما دقیقا چه زمانی به استفاده از سمعک نیاز دارید، مهم است. اگر واقعا در شنیدن گفتار مشکل دارید و این مشکل ناشی از کم شنوایی است؛ زمان را از دست ندهید و برای خرید سمعک در تهران هر چه زودتر اقدام کنید. تجویز سمعک به سادگی نیست و طی انجام مراحلی انجام می شود، معاینه گوش و شنوایی سنجی، مشاوره و انتخاب سمعک مناسب، قالب گیری از گوش و برنامه ریزی و تنظیم سمعک از جمله مراحل کلی اقدام تا عادت به استفاده از سمعک برای استفاده کنندگان به شمار می آید. اگر فکر می کنید به نکات و مشاوره بیشتری نیاز دارید میتوانید با متخصصان کلینیک آواج در ارتباط باشید.

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به کلینیک شنوایی سنجی آواج می باشد. - Enfold Theme by Kriesi
چت واتساپ