خرید سمعک

سمعک با تقویت صدا برای شنونده، منجر به بهبود شنوایی او می شود. اکثر افراد کم شنوا از سمعک برای تقویت شنوایی خود و ارتباط با محیط استفاده می کنند. سمعک دارای یک میکروفون است که صدا را دریافت کرده و آن ها را به امواج صوتی تبدیل می کند. پس از این امواج صوتی به سیگنال های الکتریکی در گوش شخص کم شنوا تبدیل می شوند. کودکان زیادی وجود دارند که در نوزادی نقص شنوایی نداشته اند اما به تدریج و در دوران کودکی خود به کم شنوایی دچار شده اند.

سمعک یکی از وسایل و تجهیزات پزشکی پر استفاده در میان گروه های سنی مختلف میباشد. سمعک یکی از اصلی ترین راهکار های غیر تهاجمی برای جبران کاهش شنوایی هایی مادرزادی حسی-عصبی، کاهش شنوایی های ناشی از قرارگیری در معرض اصوات بلند و آزار رسان و کاهش شنوایی های ناشی از افزایش سن یا پیرگوشی است.

نوع و میزان کم شنوایی در افراد مختلف متفاوت است؛ بنابراین سمعک هر فرد کم شنوا نیز باید برای او خاص و منحصر به فرد باشد. عملکرد سمعک ها در هنگام استفاده نیز به مهارت بالینی و دانش فردی که سمعک را برای کم شنوایان تجویز می کند، بستگی دارد. سمعک ها دستگاه هایی کاملا تکنولوژیک بوده و از این رو قیمت های متفاوتی را پوشش می دهند.

با یک نگاه می توان متوجه شد که استفاده از سمعک به عنوان یک وسیله کمک شنوایی، کاربران متفاوت با ویژگی های شنوایی، توانایی های شناختی، سنین مختلف و نیازهای متفاوت را شامل میشود. پس خرید سمعک و فرآیند تهیه آن شامل یک فرآیند کاملا تخصصی بوده و شنوایی شناس که متخصص حوزه تجویز و تنظیم سمعک است، با ارزیابی شنوایی افراد کاندید استفاده از سمعک، در سنین مختلف میتواند گام اول را برای انتخاب یا پیشنهاد سمعک مناسب بردارد.

در صورتیکه خود یا یکی از افراد خانواده، احساس کم شنوایی میکنند یا علائم نشاندهنده مشکل در شنیدن گفتار و اصوات محیطی را دارند یا مجبور به تکرار چند باره کلمات با صدای بلند برای آنها هستید، قطعا اولین گام شما باید مراجعه به مراکز شنوایی برای بررسی پزشکی گوش توسط متخصص گوش و حلق و بینی و ارزیابی شنوایی و بررسی صحت دستگاه شنوایی، توسط شنوایی شناس باشد.

در ادامه روند خرید سمعک، گام دوم شامل دریافت توضیحات و مشاوره های لازم از سوی شنوایی شناس خواهد بود.

چنانچه شما کاندید دریافت سمعک باشید و راهکار دارویی-جراحی کمکی به جبران کاهش شنوایی شما نکند، در این مرحله باید توقعات و انتظارات خود را از سایز، شکل، رنگ و عملکرد سمعک با شنوایی شناس خود در میان بگذارید تا وی با توجه به درخواست های شما و نتایج ارزیابی های شنوایی شما مثل نوع کم شنوایی، میزان کم شنوایی، الگوی کم شنوایی و نیازهای شنیداری محل کار و. زندگی شما، گزینه های مناسب را به شما پیشنهاد میکند. در همین مرحله ممکن است با توجه به سایز مجرای گوش یا ویژگی های ساختاری گوش شما، کاربرد سمعک های داخل گوشی یا پشت گوشی ظریف یا … به شما پیشنهاد شود.

شنوایی شناس در مراکز شنوایی سنجی و تجویز سمعک، سایز های مختلف سمعک را به شما نشان میدهد و علت مناسب بودن هر مورد را برای شما شرح می دهد. اگر واقعا در شنیدن گفتار مشکل دارید و این مشکل ناشی از کم شنوایی است؛ زمان را از دست ندهید و برای خرید سمعک در تهران هر چه زودتر اقدام کنید. تجویز سمعک به سادگی نیست و طی انجام مراحلی انجام می شود، معاینه گوش و شنوایی سنجی، مشاوره و انتخاب سمعک مناسب، قالب گیری از گوش و برنامه ریزی و تنظیم سمعک از جمله مراحل کلی اقدام تا عادت به استفاده از سمعک برای استفاده کنندگان به شمار می آید. اگر فکر می کنید به نکات و مشاوره بیشتری نیاز دارید میتوانید با متخصصان کلینیک آواج در ارتباط باشید.

ارتباط سرگیجه با سمعک

حتی اگر به صورت آنلاین یک سمعک می خرید تا شنوایی خود را کمی بهتر کنید، باید توجه داشته باشید که تست های شنوایی سنجی را به طور کامل انجام داده و حتما بدانید که ماهیت کم شنوایی شما چیست و چقدر شدید است.

اغلب مردم کم شنوایی و یا کاهش شنوایی خود در طول زمان را دست کم می گیرند، ملاقات با شنوایی شناس و سنجش شنوایی می تواند به شما کمک کند. جالب است بدانید که سرگیجه نیز یکی از علائم کاهش شنوایی است، سرگیجه باعث عدم تعادل در انسان می شود؛ دقیقا مشابه کم شنوایی!

با اینکه کم شنوایی منجر به عدم تعادل و ایجاد سرگیجه در شما می شود، اما همه ی سرگیجه ها را نمی توان به علت کم شنوایی دانست. برای دانستن دلیل و تشخیص اختلالات ناشی از سرگیجه بهتر است بهترین مرکز تست سرگیجه در تهران مراجعه کرده و دلیل سرگیجه های خود را در ان جا پیدا کنید.

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به کلینیک شنوایی سنجی آواج می باشد. - Enfold Theme by Kriesi
چت واتساپ